• 28.08.2016
    • 03:00
      Houston Dynamo - FC Dallas
    • 04:00
      Club America - Guadalajara Chivas
    • 04:30
      LA Galaxy - Vancouver Whitecaps
    • 07:00
      Incheon Sports Council (Women) - Busan Bisco (Women)
    • 07:00
      Toyoda Gosei Trefuerza - VC Altai
    • 08:30
      South China - Biu Chun Glory Sky
    • 09:00
      TNK Kazhrom - Akademiya Kazan
    • 09:30
      AWC Myanmar - Al Arabi
    • 10:00
      Avaldsnes IL (Women) - PK 35 Vantaa (Women)
    • 10:15
      Viktoria Zizkov - MFK Vitkovice
    • 10:15
      Slavia Praha (U21) - FC Viktoria Plzen (U21)
    • 10:15
      Opava B - Velke Karlovice
    • 10:15
      Slovacko B - SK Spartak Hulin
    • 10:30
      Alaska Aces - Blackwater Elite
    • 10:30
      FC Fastav Zlin B - FK Mohelnice
    • 11:00
      Home United II - Hougang United FC II
    • 11:00
      FC Hradec Kralove (U21) - FK Mlada Boleslav (U21)
    • 11:00
      Gresik United - Semen Padang
    • 11:00
      Torpedo Chelyabinsk - Lokomotiv Izumrud Ekaterinburg
    • 11:00
      Jubilo Iwata - FC Gifu II
    • 11:00
      Matsumoto Yamaga - Tokuyama University
    • 11:30
      Brasov - Dunarea Calarasi
    • 11:30
      Castilleja CF - Real Betis B
    • 11:30
      Kitchee - Southern District
    • 12:00
      SonderjyskE - Esbjerg
    • 12:00
      Yenisey Krasnoyarsk - FK Tambov
    • 12:00
      Sangju Sangmu Phoenix - Suwon FC
    • 12:00
      FC Seoul - Jeonbuk Hyundai
    • 12:00
      Ebro - Llagostera
    • 12:00
      Taiwan Power - Bank Sarmayeh
    • 12:00
      Cerezo Osaka - Aruverio Takamatsu
    • 12:15
      Aves - Benfica B
    • 12:30
      PSV - Groningen
    • 12:45
      Star Hotshots - Barangay Ginebra San Miguel
    • 13:00
      CD Tenerife B - Union Viera CF
    • 13:00
      TSV Buchbach - 1 FC Nuremberg II
    • 13:25
      ATP Challenger Manerbio - Italy
    • 13:30
      Braunschweig - Nurnberg
    • 13:30
      Dynamo Dresden - St. Pauli
    • 13:30
      Arminia Bielefeld - Union Berlin
    • 13:30
      Budissa Bautzen - TSG Neustrelitz
    • 13:45
      Helsingor - Naestved
    • 13:45
      Fredericia - Nykobing
    • 13:45
      St. Gallen - Luzern
    • 13:45
      Grasshoppers - Young Boys
    • 13:45
      Shanghai Shenxin - Tianjin Quanjian
    • 13:45
      Fremad Amager - Skive
    • 14:00
      Belgium (Spa-Francorchamps) GP - Race
    • 14:00
      Odense - Horsens
    • 14:00
      Jelgava - BFC Daugavpils
    • 14:00
      River Plate (Reserves) - Cerro Porteno Asuncion (Reserves)
    • 14:00
      Slutsk - Dinamo Minsk
    • 14:00
      Iraq (U19) - Japan (U19)
    • 14:05
      Manchester United (U21) - Chelsea FC (U21)
    • 14:30
      Club Brugge - Standard Liege
    • 14:30
      Den Haag - Heracles
    • 14:30
      West Bromwich - Middlesbrough
    • 14:30
      G.A. Eagles - Ajax
    • 14:30
      Achilles '29 - Maastricht
    • 14:30
      Maseco Tp Ho Chi Minh - Shanghai Golden Age
    • 14:30
      Iran (U19) - Qatar (U19)
    • 15:00
      TSV 1860 Munich II - Bayern Munich II
    • 15:00
      Hacken - Ostersunds FK
    • 15:00
      Jonkopings Sodra - Elfsborg
    • 15:00
      AIK - Hammarby
    • 15:00
      Bordeaux - Nantes
    • 15:00
      Lada Togliatti - Neftekhimik Nizhnekamsk
    • 15:00
      Mamelodi Sundowns - Supersport United
    • 15:00
      Atvidabergs - Degerfors
    • 15:00
      Turkey (U19, Women) - Belgium (U19, Women)
    • 15:00
      Kfum Oslo - Sandnes Ulf
    • 15:00
      Le Mont - Winterthur
    • 15:00
      Ituano SP - Juventus SP
    • 15:00
      FK Tyumen - Energiya Khabarovsk
    • 15:00
      Paulista Jundiai - Red Bull Brasil
    • 15:00
      FC Rosengard (Women) - Linkopings FC (Women)
    • 15:30
      Sogndal - Stabaek
    • 15:30
      Lech Poznan - Piast Gliwice
    • 15:30
      Hertha Berlin - Freiburg
    • 15:30
      Germany (U19, Women) - Russia (U19, Women)
    • 16:00
      Thun - Basel
    • 16:00
      Karpaty Lviv - Olimpik Donetsk
    • 16:00
      Oleksandriya - Zirka Kirovohrad
    • 16:00
      Brondby - FC Copenhagen
    • 16:00
      FC Ural Yekaterinburg - Arsenal Tula
    • 16:00
      Cruzeiro MG - Santa Cruz PE
    • 16:00
      Santos SP - Figueirense
    • 16:00
      JYP - Linkopings
    • 16:00
      Dynamo Moscow - Tosno
    • 16:00
      Zenit Penza - Torpedo Moscow
    • 16:00
      Leonardo Mayer - Filip Krajinovic
    • 16:30
      Rapid W. - Salzburg
    • 16:30
      Fondi Calcio - Reggio Calabria
    • 16:30
      Akragas - Vibonese Calcio
    • 16:30
      Arezzo - Como
    • 16:30
      Monopoli - Lecce
    • 16:30
      Lupa Roma - Pistoiese
    • 16:30
      Melfi - Casertana
    • 16:45
      AZ Alkmaar - NEC Nijmegen
    • 16:55
      ATP/WTA US Open - USA
    • 17:00
      Boavista - Chaves
    • 17:00
      St. Etienne - Toulouse
    • 17:00
      Moreirense - Maritimo
    • 17:00
      Manchester City - West Ham
    • 17:00
      Assyriska FF - Angelholms
    • 17:00
      Universitatea Craiova - Viitorul Constanta
    • 17:00
      Gornik Zabrze II - Gornik Walbrzych
    • 17:00
      Bulgaria (Women) - Belgium (Women)
    • 17:00
      Academico Viseu - Guimaraes B
    • 17:00
      Freamunde - Porto B
    • 17:00
      FK Dolgoprudny - Dinamo 2 Moscow
    • 17:00
      Pribram - Slovan Liberec
    • 17:00
      Shinnik Yaroslavl - FK Khimki
    • 17:00
      Dukla Prague - Sparta Prague
    • 17:00
      Novi Pazar - Red Star
    • 17:30
      Mariehamn - VPS
    • 17:30
      GIF Sundsvall - Malmo
    • 17:30
      Orebro - Falkenbergs
    • 17:30
      IFK Goteborg - Helsingborg
    • 17:30
      Novara - Trapani
    • 17:30
      Hoffenheim - RB Leipzig
    • 17:30
      Slovakia (U19, Women) - France (U19, Women)
    • 17:30
      HJK Helsinki - KuPS
    • 18:00
      Inter - Palermo
    • 18:00
      Viking - Lillestrom
    • 18:00
      Bodo Glimt - Start
    • 18:00
      Rosenborg - Tromso
    • 18:00
      Aalborg - Aarhus
    • 18:00
      Ruch Chorzow - Legia Warsaw
    • 18:00
      Lechia Gdansk - Termalica Nieciecza
    • 18:00
      Anderlecht - Gent
    • 18:00
      Hungary (U19, Women) - Serbia (U19, Women)
    • 18:00
      Baltika Kaliningrad - Spartak Moscow 2
    • 18:00
      Penafiel - CD Cova Piedade
    • 18:00
      Chrobry Glogow - Miedz Legnica
    • 18:00
      Raja Casablanca - KAC Kenitra
    • 18:00
      Saudi Arabia (U19) - Bahrain (U19)
    • 18:15
      Las Palmas - Granada
    • 18:15
      Alaves - Sporting Gijon
    • 18:15
      FC Krasnodar - FC Lokomotiv Moscow
    • 18:15
      RFK Terek Grozny - FC Rostov
    • 18:30
      Karabukspor - Rizespor
    • 18:30
      Bursaspor - Basaksehir
    • 18:30
      Stal Kamianske - Shakhtar Donetsk
    • 18:30
      Real Garcilaso - Defensor La Bocana
    • 18:30
      Lucchese - Piacenza Calcio
    • 18:30
      Sivasspor - Mersin Idman Yurdu
    • 18:30
      Giresunspor - Balikesirspor
    • 18:30
      Livorno - Lupa Castelli Romani
    • 18:30
      Pro Piacenza - Alessandria
    • 18:30
      Balmazujvaros - Zalaegerszeg
    • 19:00
      UCAM Murcia - Cordoba
    • 19:00
      Levante - Alcorcon
    • 19:00
      Huesca - Gimnastic
    • 19:00
      IBV Vestmannaeyjar - Throttur Reykjavik
    • 19:00
      Sporting Lisbon - Porto
    • 19:00
      Deportivo Toluca - Monarcas Morelia
    • 19:00
      Ried - Austria W.
    • 19:00
      FC BATE Borisov - Belshina
    • 19:00
      Spartak Myjava - Tatran Presov
    • 19:00
      Club Amics Del Basquet Castello - Valencia
    • 19:00
      Lokomotiva Zagreb - Hajduk Split
    • 19:00
      Tigre - Estudiantes de La Plata
    • 19:10
      Quilmes - Newells Old Boys
    • 19:15
      Beitar Jerusalem - Ironi Kiryat Shmona
    • 19:30
      Plzen - Slavia Prague
    • 20:00
      IA Akranes - Vikingur Reykjavik
    • 20:00
      Vikingur Olafsvik - FH Hafnarfjordur
    • 20:00
      Odds BK - Valerenga
    • 20:00
      Viborg - Midtjylland
    • 20:00
      Fjolnir - Fylkir Reykjavik
    • 20:00
      Astra Giurgiu - Voluntari
    • 20:00
      Bulgaria (U19, Women) - Croatia (U19, Women)
    • 20:00
      MS Ashdod - Maccabi Tel Aviv
    • 20:00
      Santa Clara - Gil Vicente
    • 20:00
      Vojvodina - Spartak Subotica
    • 20:00
      Genk - Zulte Waregem
    • 20:15
      Athletic Bilbao - Barcelona
    • 20:15
      Lokomotiv Plovdiv - Ludogorets Razgrad
    • 20:30
      New York Red Bulls - New England Revolution
    • 20:30
      Anzhi - FC Spartak Moscow
    • 20:30
      Messina - US Siracusa
    • 20:30
      Taranto Sport - Matera
    • 20:30
      Italy (U19, Women) - Belarus (U19)
    • 20:45
      Udinese - Empoli
    • 20:45
      Torino - Bologna
    • 20:45
      Sampdoria - Atalanta
    • 20:45
      Sassuolo - Pescara
    • 20:45
      Crotone - Genoa
    • 20:45
      Osmanlispor - Genclerbirligi
    • 20:45
      Fiorentina - Chievo
    • 20:45
      Cagliari - Roma
    • 20:45
      Fenerbahce - Kayserispor
    • 20:45
      Monaco - PSG
    • 20:45
      Yeni Malatyaspor - Samsunspor
    • 20:45
      Goztepe - Altinordu
    • 21:00
      Atlanta Dream (Women) - Connecticut Sun (Women)
    • 21:00
      Rayo Vallecano - Valladolid
    • 21:00
      Fluminense - Palmeiras
    • 21:00
      Sao Paulo - Coritiba
    • 21:00
      Gremio RS - Atletico MG
    • 21:00
      Chapecoense - Flamengo RJ
    • 21:00
      Belgrano - Independiente
    • 21:00
      Sao Caetano - Nacional SP
    • 21:00
      NK Istra 1961 - Dinamo Zagreb
    • 21:15
      Rio Ave - Feirense
    • 21:15
      Union de Santa Fe - Olimpo Bahia Blanca
    • 21:15
      Kawkab Marrakesh - Moghreb Tetouan
    • 21:45
      Linares Deportivo - Marbella
    • 22:00
      Setubal - Arouca
    • 22:00
      Valur Reykjavik - KR Reykjavik
    • 22:00
      Dep. Lara - Estudiantes de Merida
    • 22:15
      Villarreal - Sevilla
    • 22:15
      Deportes Tolima - Atletico Huila
    • 22:30
      Tulsa Shock (Women) - Chicago Sky (Women)
    • 22:30
      Cadiz - Mallorca
    • 22:30
      U. De Concepcion - Audax Italiano
    • 22:30
      Carlos A Manucci - Deportivo Coopsol
    • 23:00
      River Plate - Banfield
    • 23:00
      Portland Timbers - Seattle Sounders
    • 23:00
      Arsenal Sarandi - Atletico Tucuman
    • 23:00
      Atletico Rafaela - CA Temperley
    • 23:10
      Olimpia Asuncion - Libertad Asuncion
    • 23:30
      Sport Recife PE - Internacional RS
    • 23:30
      Vitoria BA - America MG
  • 29.08.2016
    • 00:00
      Juventude RS - Botafogo SP
    • 00:00
      Chiapas FC - Puebla
    • 00:00
      Nacional Medellin - Independiente Medellin
    • 00:00
      Motagua - Cd Social Sol
    • 00:00
      Penarol - Liverpool Montevideo
    • 00:30
      Junior - Jaguares de Cordoba
    • 00:30
      Guarani SP - Portuguesa SP
    • 01:00
      Washington Mystics (Women) - San Antonio Silver Stars (Women)
    • 01:00
      Minnesota Lynx (Women) - Seattle Storm (Women)
    • 01:00
      Orlando City - New York City
    • 01:00
      Lanus - Boca Juniors
    • 01:00
      Santos Laguna - Leon
    • 01:00
      San Luis Quillota - Huachipato
    • 01:15
      River Plate Asuncion - Cerro Porteno
    • 02:00
      Club Banco Republica - Bohemios (U23)
    • 02:30
      Santa Fe - Millonarios
    • 03:00
      Phoenix Mercury (Women) - Los Angeles Sparks (Women)
    • 05:55
      ATP Challenger Bangkok 4 - Thailand
    • 10:00
      UP Lady Maroons (Women) - NU Lady Bulldogs (Women)
    • 10:55
      ATP Challenger Como - Italy
    • 11:00
      FK Baumit Jablonec (U21) - Bohemians 1905 (U21)
    • 11:00
      Gt Thai Nguyen - Ha Noi I
    • 11:30
      Amur Khabarovsk - Vityaz Podolsk
    • 12:00
      UST Tigresses (Women) - Ateneo Lady Eagles (Women)
    • 13:00
      AC Sparta Prague (U21) - Dukla Prague (U21)
    • 13:00
      Brondby - Fc Kobenhavn
    • 13:00
      FC Slovan Liberec (U21) - 1. FK Pribram (U21)
    • 13:00
      Neroca Fc - Kashmir Fc
    • 13:00
      Aizawl FC - Dempo SC
    • 13:30
      Olimpia Asuncion - Libertad Asuncion
    • 14:00
      Dynamo Sankt-peterburg - Irbis Kazan
    • 14:00
      Astana - Aktobe
    • 14:00
      Bhayangkara Surabaya United - Perseru Serui
    • 15:00
      Shirak Gyumri 2 - Pyunik Yerevan 2
    • 15:00
      Ararat Yerevan 2 - Kotayk
    • 15:00
      MFK OKD Karvina (U21) - Ceske Budejovice (U21)
    • 15:00
      Banants Yerevan 2 - Gandzasar Kapan 2
    • 15:00
      France (U19, Women) - Turkey (U19, Women)
    • 15:00
      FC Liakhvi - Merani Martvili
    • 15:00
      FC Chelyabinsk - Dinamo Kirov
    • 15:00
      Ca River Plate - Banfield
    • 15:15
      Sporting Clube de Goa - Indian Navy
    • 15:30
      Serbia (U19, Women) - Germany (U19, Women)
    • 16:00
      Krasnodar 2 - Legion Dynamo Makhachkala
    • 16:00
      Solihull Moors FC - Macclesfield Town
    • 16:00
      Braintree Town - Torquay Utd
    • 16:00
      Boreham Wood - Maidstone Utd
    • 16:00
      Woking FC - Chester City
    • 16:00
      Forest Green Rovers - Southport FC
    • 16:00
      Lincoln City - Gateshead FC
    • 16:00
      Dover Athletic - Aldershot Town
    • 16:00
      Sutton Utd - Dagenham & Red.
    • 16:00
      Gloucester City - Boston Utd
    • 16:00
      Stockport County - Worcester City
    • 16:00
      Bromley FC - Eastleigh FC
    • 16:00
      North Ferriby Utd - Barrow FC
    • 16:00
      FC Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk
    • 16:00
      Oxford City - Gosport Borough
    • 17:00
      Sporting Lisbon B - FC Vizela
    • 17:00
      Oppsal IF - Tromso IL 2
    • 17:00
      FC Wit Georgia Tbilisi - FC Squri Tsalenjikha
    • 17:00
      Kamaz Chelny - Volga Olimpiets
    • 17:00
      IFK Norrkoping FK (U21) - IF Brommapojkarna (U21)
    • 17:00
      Fc Olimpik Mytishchi - Fc Odintsovo
    • 17:00
      Red Star - Oldenburg
    • 17:00
      Ramnicu Valcea - Berceni
    • 17:00
      FC Samgurali Tskaltubo - Chkherimela Kharagauli
    • 17:00
      Bulgaria (U20) - France (U20)
    • 17:30
      Chernomorets Novorossiysk - Kuban 2
    • 17:30
      Croatia (U19, Women) - Slovakia (U19, Women)
    • 18:00
      Maccabi Netanya - Hapoel Akko
    • 18:00
      Belarus (U19) - Hungary (U19, Women)
    • 18:00
      Hapoel Bney Lod - Hapoel Nazrat Illit
    • 18:00
      Poland (Women) - Slovakia (Women)
    • 18:00
      Tartu FC Santos - Infonet II
    • 18:00
      JBC MMCITE Brno - Kolin
    • 18:00
      Lokomotiv Yaroslavl - Dynamo Moscow
    • 18:00
      BK Frem (U21) - Helsingor IF (U21)
    • 18:00
      Maccabi Herzliya - Hapoel Jerusalem
    • 18:30
      Tranmere Rovers - Guiseley FC
    • 18:30
      Zlin - Karvina
    • 18:30
      Asker 2 - Mjondalen 2
    • 19:00
      Roskilde - HB Koge
    • 19:00
      Norrby - Tvaakers
    • 19:00
      IK Sirius FK - GAIS
    • 19:00
      Hobro - Vendsyssel
    • 19:00
      Slovan Bratislava - Torpedo Nizhny Novgorod
    • 19:00
      Medvescak Zagreb - Sochi
    • 19:00
      Fredrikstad - Jerv
    • 19:30
      Y. R. KV Mechelen (Youth) - Sporting Lokeren (Youth)
    • 19:30
      BKV Norrtalje - Sollentuna FF
    • 19:30
      St. Truidense VV (Youth) - KRC Genk (Youth)
    • 19:30
      Zulte Waregem (Youth) - KVC Westerlo (Youth)
    • 20:00
      Belgium (U19, Women) - Bulgaria (U19, Women)
    • 20:00
      FC Botosani - Targu Mures
    • 20:00
      Hapoel Kfar Saba - Hapoel Ashkelon
    • 20:00
      Celtic (U20) - St Johnstone (U20)
    • 20:15
      Kaiserslautern - Fortuna Dusseldorf
    • 20:30
      Sochaux - Brest
    • 20:30
      Cesena - Perugia
    • 20:30
      Russia (U19, Women) - Italy (U19, Women)
    • 20:30
      Alianza Atletico - Sport Huancayo
    • 20:30
      Foggia - Fidelis Andria
    • 20:30
      Panathinaikos - Kerkyra
    • 20:30
      CA Colegiales - CA Atlanta
    • 20:45
      Strommen 2 - Grei
    • 20:45
      Stourbridge FC - Barwell
    • 21:30
      Rubio Nu - Nacional Asuncion
    • 21:30
      Flamengo - Sao Jose
    • 23:30
      Basquete Curitiba - Sport Recife
  • 30.08.2016
    • 00:00
      Aldosivi - Colon de Santa Fe
    • 00:00
      Bucaneras De La Guaira - Academicas De Caracas
    • 00:15
      ABC RN - Remo PA
    • 00:30
      Everton de Vina Del Mar - Palestino
    • 00:30
      General Caballero - Sol de America
    • 00:30
      Sportivo Luqueno - Deportivo Capiata
    • 01:00
      Atletico PR - Botafogo RJ
    • 01:00
      Atletico GO - Ceara
    • 01:15
      Olivol Mundial - 25 De Agosto
    • 01:15
      Montevideo Bbc - Ca Marne
    • 01:30
      Sao Bernardo - Extremos
    • 02:15
      CA Temperley - CA Patronato Parana
    • 02:30
      Sportivo Luqueno - Deportivo Capiata
    • 02:45
      Bogota FC - Deportes Pereira
    • 11:30
      United Sports Club - Sangbad Pratidin Bhawanipore
    • 12:00
      Melbourne Knights - Green Gully Cavaliers
    • 12:00
      Edgeworth FC - Western Sydney
    • 12:30
      Perth Glory - Sydney FC
    • 13:00
      Army Red - Indian Air Force
    • 13:00
      Indian Navy - Army Green
    • 15:00
      Alashkert 2 - Erebuni
    • 15:00
      Hammarby Fotboll AB (U21) - Djurgardens IF FF (U21)
    • 15:00
      San Lorenco De Almagro - San Martin De San Juan
    • 15:00
      Uganda - Kenya
    • 15:15
      Minerva Fc - Gangtok Himalayan
    • 15:30
      Krylia Sovetov Cpf Samara - Cprf-mordoviya
    • 16:00
      Malmo FF (U21) - IF Elfsborg (U21)
    • 16:00
      Temperley - Patronato
    • 17:00
      Opava - Orli Prostejov
    • 17:00
      Herto - Sibbov
    • 17:00
      Unics Kazan - Samara SGEU
    • 17:00
      Bulgaria (U20) - France (U20)
    • 17:00
      Ponnistajat - Viikingit
    • 17:30
      Gnistan - KaPa
    • 17:30
      Kiffen - Klubi 04
    • 17:30
      KFUM BK Roskilde - B 93 Copenhagen
    • 17:30
      VSK Arhus - Kolding IF
    • 17:30
      Birkerod Skjold - Hellerup
    • 18:30
      Borussia M'gladbach II - FC Schalke 04 II
    • 18:30
      SKA St. Petersburg - AK Bars Kazan
    • 18:30
      Svelvik - Stromsgodset 3
    • 18:30
      CSKA Moscow - Neftekhimik Nizhnekamsk
    • 19:00
      Trelleborgs - Frej
    • 19:00
      Wormatia Worms - FK Pirmasens
    • 19:00
      SSV Ulm 1846 - Eintracht Trier
    • 19:00
      Hessen Kassel - Stutt. Kickers
    • 19:00
      Motherwell FC (U20) - Aberdeen FC (U20)
    • 19:00
      Partick Thistle (U20) - Hamilton FC (U20)
    • 19:00
      St Mirren (U20) - Inverness (U20)
    • 19:30
      Kickers Offenbacher - FC Nottingen
    • 19:30
      Tus Bad Gleichenberg - SC Gleisdorf
    • 20:00
      Sollentuna (U19) - Aik Solna (U19)
    • 20:15
      SF Siegen - SG Wattenscheid 09
    • 20:30
      Central Ballester - Yupanqui
    • 20:45
      Cork City - Bray Wanderers
    • 20:45
      Banbridge Town - Warrenpoint Town
    • 20:45
      Ballinamallard Utd - Dundela FC
    • 20:45
      Armagh City FC - Dergview FC
    • 21:00
      Shamrock Rovers - Derry City
    • 21:00
      Sport Recife - Flamengo
  • 31.08.2016
    • 00:15
      Joinville - EC Bahia BA
    • 00:15
      Parana Clube PR - Sampaio Correa
    • 00:15
      Avai - Luverdense
    • 00:15
      Paysandu PA - Tupi MG
    • 00:30
      Botafogo RJ (U20) - Coritiba PR (U20)
    • 00:30
      Ec Pinheiros / Sky - America Esporte Clube
    • 01:00
      Indiana Fever (Women) - Phoenix Mercury (Women)
    • 01:00
      Connecticut Sun (Women) - San Antonio Silver Stars (Women)
    • 01:30
      CRB - Oeste
    • 01:30
      Nautico PE - Londrina
    • 01:30
      Vasco Da Gama RJ - Vila Nova GO
    • 02:10
      Real Cartagena - Universitario Popayan
    • 02:30
      Bragantino - Brasil de Pelotas
    • 02:30
      Goias - Criciuma
    • 10:00
      SSCR Lady Stags (Women) - UP Lady Maroons (Women)
    • 10:15
      Globalport Batang Pier - Talk 'N Text Tropang Texters
    • 11:30
      Amur Khabarovsk - Admiral Vladivostok
    • 12:00
      Vissel Kobe - Urawa Red Diamonds
    • 12:00
      Omiya Ardija - Yokohama Marinos
    • 12:00
      Roasso Kumamoto - Ehime
    • 12:00
      Sanfrecce Hiroshima - Gamba Osaka
    • 12:30
      FC Tokyo - Avispa Fukuoka
    • 13:00
      San Miguel Beermen - Meralco Bolts
    • 14:00
      Mohammedan SC - HFS Southern Samity
    • 15:00
      France (U19, Women) - Croatia (U19, Women)
    • 15:30
      Serbia (U19, Women) - Belarus (U19)
    • 16:30
      Rakow Czestochowa 2 - Piast Przyrow
    • 16:30
      MKS Myszkow - Lotnik Koscielec
    • 16:30
      Fc Pata - Zemplin Michalovce
    • 17:00
      Georgia - Albania
    • 17:00
      FC Vitkovice - 1.SK Prostejov
    • 17:00
      Sola Oswiecim - ZKS Stal Rzeszow
    • 17:00
      Resovia Rzeszow - MKS Trzebinia Siersza
    • 17:00
      Prievidza & Handlova - Druzstevnik Velke Ludince
    • 17:30
      Slovakia (U19, Women) - Belgium (U19, Women)
    • 17:30
      B 1908 - Marienlyst
    • 17:30
      Haerby Flemloese - Esbjerg
    • 17:30
      B 1909 Odense - Skive
    • 18:00
      Hapoel Petach Tikva - Hapoel Ramat Gan
    • 18:00
      Belgium - Cyprus
    • 18:00
      Hungary - Great Britain
    • 18:00
      Ukraine - Bulgaria
    • 18:00
      Estonia - Belarus
    • 18:00
      Polisportiva Basket Agropoli 1966 - Pasta Reggia Caserta
    • 18:00
      Hungary (U19, Women) - Russia (U19, Women)
    • 18:00
      Aalborg Freja - Aarhus
    • 18:00
      Barakaldo - SD Zamudio
    • 18:00
      Andorra CF - Hercules
    • 18:00
      UD Extremadura - Atl Mancha Real
    • 18:00
      Lokomotiv Yaroslavl - Avangard Omsk
    • 18:30
      SV Sandhausen II - Goeppinger Sv
    • 19:00
      Slovan Bratislava - Sochi
    • 19:00
      TSV Schott Mainz - Sv Morlautern
    • 19:00
      Varbergs BoIS - Orgryte
    • 19:00
      Medvescak Zagreb - Torpedo Nizhny Novgorod
    • 19:15
      Czech Republic - Armenia
    • 19:30
      Norway - Belarus
    • 19:30
      TSV Steinbach - Waldhof Mannheim
    • 20:00
      Poland - Portugal
    • 20:00
      Slovenia - Kosovo
    • 20:00
      Turkey (U19, Women) - Bulgaria (U19, Women)
    • 20:00
      Steaua Bucharest - CSMS Iasi
    • 20:00
      Denmark - Liechtenstein
    • 20:00
      Breidablik Kopavogur (Women) - Fylkir Reykjavik (Women)
    • 20:00
      Atletico Saguntino - SD Formentera
    • 20:00
      FC Locarno - AC Bellinzona (U21)
    • 20:15
      Turkey - Russia
    • 20:30
      FYR Macedonia - Luxembourg
    • 20:30
      Germany (U19, Women) - Italy (U19, Women)
    • 20:30
      Deportivo Laferrere - Club Almagro
    • 20:45
      Cardiff Met Uni. - The New Saints
    • 20:45
      Germany - Finland
    • 20:45
      Ireland - Oman
    • 20:45
      Lorca Deportiva CF - La Hoya Lorca
    • 21:00
      Deportivo La Guaira Ii - Angostura Fc
    • 21:00
      Caracas Fc Ii - Atletico Venezuela Ii
    • 21:00
      Albacete - Real Union
    • 21:15
      Valur Reykjavik (Women) - Stjarnan (Women)
    • 21:30
      Gran Valencia Fc - Ucv Fc
    • 21:30
      Atletico Sanluqueno - Real Murcia
    • 22:00
      Coritiba - Vitoria BA
  • 01.09.2016
    • 00:15
      Corinthians SP (U20) - Internacional RS (U20)
    • 00:30
      Palmeiras - Botafogo PB
    • 01:10
      Rio Claro - Franca
    • 02:10
      Independiente Medellin - Junior
    • 02:45
      Chapecoense - Cuiaba Esporte Clube
    • 02:45
      Sport Recife PE - Blooming
    • 02:45
      Flamengo RJ - Figueirense
    • 02:45
      Sport Recife PE - Santa Cruz PE
    • 02:45
      Internacional RS - Fortaleza CE
    • 02:45
      Fluminense - Corinthians
    • 04:00
      Seattle Storm (Women) - Tulsa Shock (Women)
    • 11:30
      Amur Khabarovsk - HC Red Star Kunlun
    • 14:30
      Germany - Japan
    • 15:00
      Belgium (U19, Women) - France (U19, Women)
    • 15:00
      FC Gomel - Dinamo Minsk
    • 15:30
      Russia (U19, Women) - Serbia (U19, Women)
    • 16:00
      FK Haniska - Spisska Nova Ves
    • 16:00
      OB Odense - Esbjerg
    • 17:30
      Croatia (U19, Women) - Turkey (U19, Women)
    • 17:45
      HB Koge - Naestved
    • 18:00
      Italy (U19, Women) - Hungary (U19, Women)
    • 18:00
      Denmark - Belarus
    • 18:00
      Croatia (U21) - Sweden (U21)
    • 18:00
      Estonia (U21) - Georgia (U21)
    • 18:30
      Austria - Latvia
    • 18:30
      CSKA Moscow - AK Bars Kazan
    • 18:30
      Iran - Qatar
    • 18:45
      Spain (U21) - San Marino (U21)
    • 19:00
      Fribourg - Orli Znojmo
    • 19:00
      IFK Hassleholm - Asarums IF
    • 19:00
      FSV Zwickau - Magdeburg
    • 20:00
      Bulgaria (U19, Women) - Slovakia (U19, Women)
    • 20:00
      Hungary (U21) - Liechtenstein (U21)
    • 20:30
      Belarus (U19) - Germany (U19, Women)
    • 20:30
      Montenegro (U21) - Czech Republic (U21)
    • 20:45
      Portugal - Cebelitarık
    • 20:45
      Belgium - Spain
    • 20:45
      Netherlands - Greece
    • 21:00
      Italy - France
    • 21:15
      Haukar - Leiknir Reykjavik
    • 22:00
      Mogi Das Cruzes - Xv De Piracicaba
    • 22:00
      Bolivya - Peru
    • 22:30
      Kolombiya - Venezuela
    • 23:00
      Ekvador - Brezilya
  • 02.09.2016
    • 01:00
      New York City - DC United
    • 01:00
      Botafogo RJ - Cruzeiro MG
    • 01:00
      Indiana Fever (Women) - New York Liberty (Women)
    • 01:30
      Arjantin - Uruguay
    • 02:00
      Paraguay - Şili
    • 02:00
      San Antonio Silver Stars (Women) - Los Angeles Sparks (Women)
    • 12:00
      Hapoel Morasha Ramat Hasharon - Hapoel Kiryat Ono
    • 14:00
      Slovenia - Denmark
    • 14:30
      Germany - Austria
    • 16:00
      FK Khimki - FK Tyumen
    • 18:00
      Finland (U21) - Austria (U21)
    • 18:00
      Belarus - Poland
    • 18:30
      Italy (U21) - Serbia (U21)
    • 18:30
      Dynamo Moscow - Sibir Novosibirsk
    • 18:30
      Latvia - Japan
    • 19:00
      South Africa - Mauritania
    • 19:00
      Medvescak Zagreb - Spartak Moscow
    • 19:00
      Linkopings - JYP
    • 19:00
      Davos - Djurgaardens
    • 19:00
      HIFK - EV Zug
    • 19:00
      TPS - Liberec
    • 20:45
      Derry City - Galway United
    • 20:45
      Dundalk - Cork City
    • 20:45
      Bohemians - Wexford Youths
    • 21:00
      Shamrock Rovers - St. Patricks
    • 22:00
      Difaa El Jadida - Amal Souk Sebt
  • 03.09.2016
    • 00:15
      Brasil de Pelotas - Goias
    • 01:00
      Connecticut Sun (Women) - Phoenix Mercury (Women)
    • 02:00
      Minnesota Lynx (Women) - Washington Mystics (Women)
    • 02:30
      Chicago Sky (Women) - Seattle Storm (Women)
    • 02:30
      Tulsa Shock (Women) - Los Angeles Sparks (Women)
    • 02:30
      Mineros de Zacatecas - Venados FC
    • 03:00
      Deportivo Cuenca - Fuerza Amarilla S.C.
    • 04:05
      Murcielagos - Correcaminos
    • 13:15
      Peterborough - Swindon
    • 13:35
      Great Britain (Silverstone Circuit) - Moto3 - Pole
    • 14:00
      MSV Duisburg (Women) - SG Essen Schonebeck (Women)
    • 15:10
      Great Britain (Silverstone Circuit) - MotoGP - Pole
    • 16:00
      Ballinamallard Utd - Coleraine
    • 16:00
      Portadown - Carrick Rangers
    • 16:00
      Ards FC - Crusaders
    • 16:00
      Bayern Munich (Women) - SC Freiburg (Women)
    • 16:00
      Notts County - Grimsby Town
    • 16:00
      Dungannon - Ballymena Utd
    • 16:00
      Cliftonville - Linfield
    • 16:00
      Glentoran - Glenavon
    • 16:05
      Great Britain (Silverstone Circuit) - Moto2 - Pole
    • 17:00
      Bulgaria - Slovenia
    • 17:00
      Paris FC - Consolat Marseille
    • 18:00
      Chabab Rif Hoceima - FAR Rabat
    • 18:00
      Brescia - Frosinone
    • 19:00
      Plzen - Nitra
    • 19:00
      Bern - Kosice
    • 19:00
      ZSC Lions - Lukko
    • 20:00
      Elche - Tenerife
    • 20:15
      Bosnia & Herzegovina - Sweden
    • 20:30
      Longford Town - Bray Wanderers
    • 20:30
      Perugia - Bari
    • 20:45
      Sligo Rovers - Finn Harps
    • 21:00
      Fluminense - Figueirense
    • 22:00
      Luverdense - Paysandu PA
    • 22:00
      Tupi MG - Bragantino
    • 22:00
      Vila Nova GO - Atletico GO
    • 22:00
      Sampaio Correa - Nautico PE
    • 22:00
      EC Bahia BA - Vasco Da Gama RJ
    • 22:15
      Cucuta Deportivo - Orsomarso
    • 23:30
      Londrina - Joinville
  • 04.09.2016
    • 00:00
      New York Liberty (Women) - Phoenix Mercury (Women)
    • 00:00
      Botafogo SP - Guarani SP
    • 01:00
      Vancouver Whitecaps - New York Red Bulls
    • 01:30
      New England Revolution - Colorado Rapids
    • 02:00
      Criciuma - CRB
    • 02:30
      Chicago Fire - Philadelphia Union
    • 03:00
      FC Dallas - Portland Timbers
    • 04:30
      LA Galaxy - Columbus Crew
    • 10:00
      FC Barcelona (Youth) - Cd Ferriolense
    • 11:00
      Yokohama Marinos - Omiya Ardija
    • 11:30
      Urawa Red Diamonds - Vissel Kobe
    • 12:00
      Avispa Fukuoka - FC Tokyo
    • 12:00
      Gamba Osaka - Sanfrecce Hiroshima
    • 12:00
      Poland - Denmark
    • 13:00
      Northampton - MK Dons
    • 13:00
      Japan - Austria
    • 13:30
      Great Britain (Silverstone Circuit) - Moto3 - Race
    • 13:45
      FC Fredericia - Hobro
    • 15:00
      Great Britain (Silverstone Circuit) - Moto2 - Race
    • 15:15
      Gillingham - Sheffield Utd
    • 16:30
      Great Britain (Silverstone Circuit) - MotoGP - Race
    • 17:00
      Nacional - Chaves
    • 17:00
      Bechem United - Okwawu Utd
    • 17:00
      Latvia - Germany
    • 17:30
      Virtus Entella - Avellino
    • 18:00
      Itihad Khemisset - Hassania Agadir
    • 18:00
      Lithuania - Slovenia
    • 18:00
      Denmark - Armenia
    • 18:00
      Slovakia - England
    • 18:00
      Mallorca - Real Oviedo
    • 18:00
      Cordoba - Lugo
    • 18:00
      Getafe - Reus Deportiu
    • 18:00
      Valladolid - Girona
    • 18:00
      Numancia - Alcorcon
    • 18:00
      Real Madrid B - Amorebieta
    • 18:00
      Gimnastic - Levante
    • 18:00
      Almeria - Rayo Vallecano
    • 18:00
      Mirandes - Cadiz
    • 18:00
      Real Zaragoza - Huesca
    • 18:00
      Sevilla B - UCAM Murcia
    • 18:30
      Mushuc Runa - Delfin SC
    • 19:00
      Farjestad - Sparta Prague
    • 19:00
      Wolfsburg Grizzly Adams - Pardubice
    • 19:00
      Orli Znojmo - Fribourg
    • 19:00
      SaiPa - Lulea
    • 20:30
      Spal - Vicenza
    • 20:30
      Trapani - Pro Vercelli
    • 20:30
      Ascoli - Cesena
    • 20:30
      Pisa - Novara
    • 20:30
      Carpi - Benevento
    • 20:30
      Salernitana - Verona
    • 20:30
      Latina - Spezia
    • 20:30
      Cittadella - Ternana
    • 20:45
      Czech Republic - Northern Ireland
    • 20:45
      Malta - Scotland
    • 20:45
      Norway - Germany
    • 21:00
      ASA - Fortaleza CE
    • 21:00
      CSA AL - Ituano SP
    • 21:00
      Morocco - Sao Tome and Principe
    • 22:30
      Tulsa Shock (Women) - Washington Mystics (Women)
    • 23:30
      Remo PA - Salgueiro
    • 23:30
      Barcelona Guayaquil - U. Catolica Quito
    • 23:30
      Ceara - Avai
    • 23:30
      Botafogo RJ - Gremio RS
  • 05.09.2016
    • 00:00
      Chicago Sky (Women) - San Antonio Silver Stars (Women)
    • 00:00
      Atlanta Dream (Women) - Seattle Storm (Women)
  • 06.09.2016
    • 19:00
      Bayern Munchen II - Wacker Burghausen
  • 10.09.2016
    • 10:30
      PPSM Sakti Magelang - PSIS Semarang
  • 12.09.2016
    • 18:00
      Kolding IF (U21) - Lystrup (U21)
  • 14.09.2016
    • 13:35
      Liaoning Whowin - Beijing Guoan
  • 24.09.2016
    • 17:00
      Sbornaya Ro Rostselmash - LFK Alania
  • 25.09.2016
    • 22:15
      Atletico Huila - Deportes Tolima
  • 26.09.2016
    • 14:00
      Sønderjyske (Reserves) - Esbjerg (Reserves)
  • 01.10.2016
    • 14:00
      FK Sergiev Posad - Vidnoe
  • 02.10.2016
    • 17:00
      Donchanka Azov (Women) - Kubanochka M Krasnodar (Women)
  • 04.10.2016
    • 16:30
      Athletic FC United (U21) - Dalkurd (U21)
    • 18:00
      IF Elfsborg (U21) - IFK Norrkoping FK (U21)
  • 29.10.2016
    • 14:30
      MFK Kosice - Lokomotiva Kosice
  • 30.12.2016
    • 18:00
      Hapoel Jerusalem - Maccabi Herzliya